خرما هیرون

آیا میدانستید نخل خرما…..!؟

برگهای درخت نخل خرما ، پهن ، بلند و بسیار زیبا هستند و از نظر استحکام ، به نظر می رسد از پلاستیک ضخیمی تهیه شده اند. این برگ ها به راحتی رطوبت درون خود را از دست نمی دهند و در برابر باد و طوفان شدید آسیب نمی بینند . طول عمر برگ نخل خرما ، به ۷ سال می رسد .

عمر این درخت بسیار طولانی است که بین صد تا دویست سال میباشد ؛ ولی نخلها قبل از صد سالگی بریده می شوند چون در سنین بالا مقدار میوه آن ها به اندازه‌ای کم می شود که نگهداری از این درختان فایده چندانی نخواهد داشت .

درخت خرما گیاهی تک لپه و متعلق به مناطق گرمسیر و نیمه گرمسیر است . تنه این درخت از باقی مانده الیاف برگ خرما به وجود می آید و به شکل ستونی عمودی ، استوانه‌ای و بدون هیچ انشعابی و دارای ابعاد یکسان در تمام طول تنه درخت می باشد.

رشد این درخت همواره رو به بالا است . میانگین قطر تنه نخل خرما ، معمولاً ۴۰ تا ۵۰ سانتی متر و ارتفاع آن ۱۰ تا ۲۰ متر به رنگ قهوه‌ای می باشد.

نخل خرما بر خلاف سایر درختان ، اگر سر تنه‌ی اصلی آن قطع شود و یا زیر آب برود خفه شده ، درخت شروع به خشک شدن میکند به همین دلیل درخت نخل به انسان تشبیه شده است و جالب است بدانید واحد شمارش آن نفر می‌باشد.

مطالب مرتبط

یک فکر در مورد “آیا میدانستید نخل خرما…..!؟

 1. امین حسینی گفت:

  بسیار عالی بود ، ممنون به خاطر پست مناسب و بی نقص شما

  1. مدیریت سایت گفت:

   با سلام و درود خدمات شما
   از دیدگاه خوب شما کمال تشکر را داریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *