شیره خرما

خواص اعجاب انگیز شیره خرما

خیلی از ما انسان ها در روز احساس ضعف و خستگی میکنیم و به دنبال تامین انرژی بدنمان می گردیم. آیا تا به حال به فکر استفاده از فرآورده های خرما جهت تامین انرژی مورد نیازتان بوده اید؟
.یکی از فرآورده‌های خرما شیره طبیعی آن است

شیره ها جزو مواد غذایی انرژی زا هستند که بهترین محصول و خوراکی برای تامین انرژی بدن به حساب می آیند. از جمله شیره هایی که برای بدن بسیار مغذی است و یکی از بهترین فرآورده های خرما محسوب میشود ، شیره طبیعی خرما است که فواید و خواص زیادی برای بدن دارد.
این شیره مقوی و خوش طعم حاوی فسفر ، کربن ، پروتئین و قند طبیعی است که مصرف آن در وعده صبحانه باعث فعال شدن سلول های عصبی میگردد.

موارد درمانی

شیره خرما برای بسیاری از موارد مناسب است .از جمله:
۱-درمان یبوست
۲-سلامت دستگاه گوارش
۳-رفع شب کوری
۴-تامین انرژی بدن
۵-افزایش وزن
۶-رفع خستگی و ضعف
۷-افزایش رشد مو
۸-کاهنده کلسترول خون
۹-زایمان را آسان تر می کند
۱۰-درمان کم خونی
۱۱-تقویت و استحکام استخوان ها

در بسیاری از استان های کشور عزیزمان ، از شیره خرما به جای شکر در حلوا استفاده میکنند. میل کردن این شیره ی لذیذ به همراه ” شیر برنج ” ، ” برف ” ، ” شیر ” و ” ارده ” در فصل سرد و یخبندان زمستان از عادات غذایی مرسوم مردمان بسیاری از شهر ها از جمله شیراز ، بوشهر ، همدان و… بوده است.

آیا شیره خرما برای بدن مضر هست؟؟
در پاسخ به این پرسش که ممکن است برای همه شما ایجاد شده باشد، می‌توان گفت با وجود اینکه قند موجود در شیره خرما جزو قند های طبیعی محسوب میشود لذا ضرر کمتری برای بیماران دیابتی دارد اما زیاده روی در مصرف این شیره برای بیماران مبتلا به دیابت مضر است.
افرادی که دارای مزاج گرم هستند ، مصرف بیش از حد شیره خرما برای این افراد مناسب نیست چرا که موجب غلیظ شدن صفرا و بروز جوش در صورت و بدن آن ها میگردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *